Wizytówką naszego ogrodu jest basen kąpielowy , wkomponowany w naturalny staw.
Nasz basen zewnętrzny, choć czynny przez cały rok, nie jest podgrzewany. Latem jest idealnym miejscem do spokojnego i orzeźwiającego relaksu, a zimą może przyciągnąć miłośników morsowania oraz osoby korzystające z estońskiej sauny, która znajduje się tuż obok.
W naszym ogrodzie znajdziecie też drewnianą chatkę, czyli saunę estońską. Dla Estończyków taki rodzaj sauny stanowi integralną część ich kultury i tradycji. Aż do tego stopnia, że od lat spierają się z Finami o to, kto jako pierwszy wynalazł saunę.
Saunę estońską nazywa się także sauną dymną, ponieważ w dawnych konstrukcjach brakowało rury kominowej, a dym z pieca wydostawał się przez niewielkie otwory i szczeliny.
W naszej saunie, budowanej oczywiście przez ekipę z Estonii, jest komin, który odprowadza dym na zewnątrz. W saunie estońskiej, inaczej niż fińskiej, są maksymalnie dwa poziomy ław. Przed sauną właściwą znajduje się jeszcze izba letnia. Oczywiście, nieodłącznie z kulturą saunowania wiąże się schładzanie wodą, dlatego naturalne sauny często budowano nad rzekami i jeziorami. U nas do tych celów świetnie sprawdzi się basen kąpielowy, a zimą śnieżne zaspy!
W każdą sobotę, w saunie estońskiej i łaźni parowej, odbywają się seanse z saunamistrzem. To wyjątkowa okazja, by w pełni doświadczyć dobroczynnych właściwości sauny. Każdy seans różni się od siebie. W saunie suchej zaznasz różnorodności zapachów: od słodkich, przez orzeźwiające cytrusy, po pobudzający mentol i wyraziste aromaty. Odbywa się tu również seans wykorzystujący tradycyjne witki. Łaźnia parowa to z kolei doskonała okazja na peeling całego ciała. Zapytaj w recepcji o aktualne godziny seansów i ich temat przewodni.